خانه و آشپزخانه

آشپزخانه

ظروف پخت و پز ابزار پخت و پز ابزار برش ابزار مکمل آشپزخانه ابزار آماده‌سازی ابزار قنادی منسوجات آشپزخانه ظرف نگهداری ابزار سامان‌دهی

سرو و پذیرایی

سرویس پذیرایی ظروف پذیرایی ابزار سرو سرو نوشیدنی‌ها چیدمان میز پذیرایی

دکوراسیون

خواب و حمام

خانه داری

لوازم خانگی برقی

لوازم بزرگ آشپزخانه آماده‌سازی غذا تهیه نوشیدنی برقی پخت و پز لوازم جانبی دیجیتال

خوراک و بهداشت

چیدمان میز پذیرایی

 

چیدمان میز پذیرایی

چیدمان میز شام همواره یک چالش برای خانم هاست. فراهم کردن تمام ظروف و چیدمان مناسب آنها کاری دشوار است. اما دانستن نکات کلیدی می تواند شما به کمک بزرگی بکند.

 

 

یکی از راه های مجلل کردن میز شام استفاده از رانر و انواع زیر بشقاب هاست.امروزه انواع گوناگونی از زیر بشقابیها ابداع شده از جمله آنهایی که بیشتر شبیه به یک سینی برزرگ بوده ولی در واقه یک زیر بشقابی محسوب می شوند.با استفاده از آن علاوه بر اینکه میتوانید نظم زیبایی به میز خود بدهید، میتوانید جای بشقاب ها و ظروف سرو را از هم جدا کنید.

 

 

استفاده از ظروف ساده، و بدون طرح و هماهنگ با ظروف سرو نیز میتواند به خلوتی و شکیل بودن میز شما بیافزاید.همچنین استفاده از لیوان های بلند و کوتاه در کنار کدیگر ایده ای مناسب به نظر می رسد.

 

 

بهتر است دقت کنیم برای تمامی دسرها، سوپ ها و همچنین غذای اصلی، قاشق، چنگال و کارد مناسب را کنار بشقاب میزبان قرار داده باشیم.توجه به این نکته در انتخاب بشقاب ها نیر تاثیر گذار است.

 

 

خوب است ظروفی که برای سرو غذا از آنها استفاده میکنیم تقریبا یک سایز و یک شکل باشند تا نظم چیدمان میز به هم نریزد.

در نهایت هم استفاده از یک دستمال سفره با یک تای زیبا و حلقه دستمال زیبایی میز شما را دو چندان می کند.

 

 

حال که تمامی این نکات را دانستید می توانید با کمک چند طرح از چیدمان میزها و تا کردن دستمال ها و همچنین قوه تخیل و سلیقه خودتان میزی بسیار زیبا و دست داشتنی داشته باشید.

 

 

یکی از روش هایی که میتوانید میز خود را چیدمان کنید روش فوق است. با استفاده از این تصویر شما را راهنمایی میکنیم

1- دستمال سفره: که معمولا از نوع الیاف یا پارچه کتانی بوده و ممکن است دارای طرح یا رنگ خاصی باشد.همچنین میتوان به روش های مختلف آن را تا کرد. 2-چنگال سالاد: برای سرو انواع سالاد ها میتوانید از آن استفاده کنید. 3- چنگال غذا خوری. 4- بشقاب غذا خوری. 5- بشقاب سالاد. 6- کاسه سوپ: که میتوان از آن براس سرو انواع آش ها و یا آبگوشت ها استفاده کرد. 7- کارد غذا خوری. 8- چاقوی سالاد. 9: قاشق غذا خوری. 10- قاشق سوپ خوری. 11- چاقوی کره: برای پذیرایی های افطار میتواند گزینه مناسبی باشد. 12- بشقاب نان:این بشقاب هم برای سرو انواع نان های فانتزی بسیار مناسب است. 13- قاشق دسر. 14- چنگال دسر. 15- لیوان نوشیدنی: میتوانید از 2 یا چند لیوان برای سرو آب و انواع نوشابه ها استفاده کرد.

 

نمونه هایی از تای دستمال سفره

 

 

 

 

ایده هایی برای تا کردن دستمال سفره