خانه و آشپزخانه

آشپزخانه

ظروف پخت و پز ابزار پخت و پز ابزار برش ابزار مکمل آشپزخانه ابزار آماده‌سازی ابزار قنادی منسوجات آشپزخانه ظرف نگهداری ابزار سامان‌دهی

سرو و پذیرایی

سرویس پذیرایی ظروف پذیرایی ابزار سرو سرو نوشیدنی‌ها چیدمان میز پذیرایی

دکوراسیون

خواب و حمام

خانه داری

لوازم خانگی برقی

لوازم بزرگ آشپزخانه آماده‌سازی غذا تهیه نوشیدنی برقی پخت و پز لوازم جانبی دیجیتال

خوراک و بهداشت

السی آمیزه ای از هنر و صنعت

 

 

السی آمیزه ای از هنر و صنعت

برند ایتالیایی السی آمیزه‌ای از صنعت مدرن ایتالیا و ذهن خلاق هنرمندان نامی دنیا است. السی یکی از مهمترین طراحان و تولید کنندگان لوازم آشپزخانه و سایل مورد استفاده در سرویس‌های غذاخوری اروپایی است. برند السی دارای طرح‌های خاص و نو آورانه حاصل دست طراحان و معماران برتر جهان است؛ طرح هایی الهام گرفته از معماری مدرن جهان. السی دارای بیش از 2300 نوع کالای متنوع و خاص است که هر یک بیانگر نمادی در طبیعت است.

تمرکز محصولات اَلسی بر خاص و دستچین بودن است. هدف این کمپانی به هیچ وجه بازار انبوه نیست.

جنس مواد به کار رفته در محصولات:

اصلی ترین ماده ای که در تولیدات شرکت اَلسی استفاده می شود، فقط و فقط استیل مرغوب ضد زنگ است. مواد دیگر مانند چوب، کریستال، پرسلین و سفال که در ترکیب این محصولات وجود دارند از کشورهای دیگر و با کیفیت "اَلسی اینترنشنال" وارد می شوند.

السی در تولید محصولات خود از سه دسته بندی استفاده کرده است که در این مقاله به طور مختصر به معرفی نمونه هایی از آن می پردازیم.

 

اُفیچینا السی

طیف اول محصولات السی، اُفیچینا السی -Officina Alessi  است که در برگیرنده محصولاتی نفیس، گرانقیمت، با طرح‌های ابتکاری است که فقط به تعداد محدود تولید و عرضه می شود.

 

 

Alessi

دومین طیف این محصولات که با نام السی Alessi به بازار ارائه شده شامل بهترین محصولات در بخش لوازم خانگی است از نظر کیفیت تولید و طراحی در مقیاس صنعتی است.

 

 

 A di Alessi

سومین دسته بندی اَدی اَلسی A di Alessi است که محصولاتی را با طرح‌های آزاد و قیمتی مناسب شامل می شود که در طراحی‌های آنها به مفهوم کودک درون توجه بسیار شده است.

 

 

تنوع محصولات

وسایل و ابزارهای آشپزخانه، لوازم سرو و سرویس های غذاخوری، ست های بار و سرو نوشیدنی، و وسایل و آیتم های تزیینی و دکوری در هر سه طیف اَفیچینا، اَلسی و اَدی السی وجود دارند.

در ادامه به معرفی برخی از آیتم های شناخته شده این سه مجموعه می پردازیم.

 

نیش

نيش NICHE را مي‌توان به عنوان يك تندیس خانگي در نظر گرفت. تركيب تكه‌هایی پيچيده سبب ايجاد يك نمای خاص، درهم تنیده و يكپارچه شده است. همین که نيش را ببينيد، دلتان مي‌خواهد كه يك تكه از آن را برداريد، در دست بگيريد تا آنچه در نظرتان بافتی پيچيده و لطيف جلوه کرده را لمس كنيد. نيش می تواند ظرف وسط ميزی باشد كه از 5 تكه تشكيل شده است، در حالي كه مي‌توان از هر تكه به عنوان يك ظرف جدا برای شكلات يا آبنبات استفاده كرد. و يا مي‌توان از آن روی ميز كار به عنوان جايی مخصوص لوازم ریز استفاده نمود. نيش از ملامين سياه ساخته شده و پرداختي چنان نرم و مات دارد كه سبب می شود اين تكه‌ها در عین زيبایی، زير دست نیز خوشايند باشند. تصويری، به عنوان راهنما، در قسمت‌های تحتاني هر تكه آمده كه تركيب درست آن را همراه با لوگوی آفيچينا السی و نام طراح نشان میدهد.

 

طراح خانم زاها هدید

 

مجموعه کاکتوس از طیف السی

مجموعه‌ بزرگ كاكتوس، به عنوان یکی از طرح های موفق السی در سال 2002 در دو اندازه 21 و 29 سانتیمتری از استيل ضد زنگ آينه‌‌ای ساخته شد. دو رنگ طلایی خاكستری فلزی با استفاده از غوطه وری در حوضچه گالوانيك ایجاد شده است. در این روش طلای خالص با پرداختی مات برای مدل gold و نيكل برای مدل gray metal روی ظرف می‌ نشيند. هر دو مدل دارای پوشش محافظ بی رنگ و مات برای ماندگاری رنگ هستند.

 

طراح Marta Sansoni

 

خانواده‌ی بانانا از مجموعه ادی السی

در فصل جديدی از همكاری السی با موزه كاخ ملی تايوان، ميمون، به عنوان يكی از محبوب‌ترين حيوانات در فرهنگ چين و ساير فرهنگ‌های شرقی كه هم در هنر و هم در كالاهای مرتبط با فرهنگ عامه از آن تقدير میشود، تبديل به يك نماد خاص برای این خانواده از محصولات السی شد. بانانا برادرز، ميمون‌های كوچكي در قالب نمک دان و فلفل دان  هستند كه در يك قايق كوچك قرار دارند و درپوش های بطري گروه بانانا، نخستين محصولات از اين خانواده‌ جديد بودند. اما حالا اين گروه بزرگ تر شده و چهره‌های جديد زيادی در آن ديده مي‌شوند: كاپيتان بانانا، ميمون در بازكن با طوطی رنگارنگ روی سرش، چين بانانا با كلاه چينیاش به‌عنوان جای خلال دندان و شخصيت‌های ديگر و در نهایت  سردسته‌ گروه یعنی: دن بانانا در نقض قوطی آشپزخانه است.

 

این مجموعه طراحی استفانو جيـوانـوني است.