خانه و آشپزخانه

آشپزخانه

ظروف پخت و پز ابزار پخت و پز ابزار برش ابزار مکمل آشپزخانه ابزار آماده‌سازی ابزار قنادی منسوجات آشپزخانه ظرف نگهداری ابزار سامان‌دهی

سرو و پذیرایی

سرویس پذیرایی ظروف پذیرایی ابزار سرو سرو نوشیدنی‌ها چیدمان میز پذیرایی

دکوراسیون

خواب و حمام

خانه داری

لوازم خانگی برقی

لوازم بزرگ آشپزخانه آماده‌سازی غذا تهیه نوشیدنی برقی پخت و پز لوازم جانبی دیجیتال

خوراک و بهداشت

ایده هایی برای سازماندهی آشپزخانه

آشپزخانه پر رفت و آمد ترین نقطه خانه شماست؛ جایی که تمام افراد خانه در آن جمع می شوند؛ محلی برای ساعتها معاشرت با دوستان؛ و مهمتر از همه جایی که در آن غذا درست می کنید. به دلیل این کاربرد های زیاد، سازماندهی آشپزخانه، نقش مهمی در مرتب سازی خانه دارد.

 

ابزارهای برند ژوزف ژوزف

 

ناکارآمدها را دور بریزیم

با مرتب کردن و نظم بخشیدن به کابیت ها و کشوها میتوانید بسیاری از ابزار های ناکارآمد را یافته و آنها را دور بریزید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. همچنین استفاده از تقسیم کننده های کشو میتواند ایده خوبی باشد. با این کار ممکن است وسایلی را که مدت ها در آشپزخانه گم شده نیز پیدا شود.

 

گروه بندی مناسب

ساده ترین راه برای مرتب سازی آشپزخانه گروه بندی کردن وسایلی است که از آنها استفاده می کنید. سعی کنید لوازمی را که بیشتر استفاده می شوند، مانند سرویس چاقو و ابزارها، ادویه و تخته برش در دسترس قرار داده شوند تا در هنگام آشپزی وقت کمتری تلف شود. مواد خوراکی و اجزا و ادویه آشپزی را باید در قفسه ای چید که از حرارت اجاق دور باشد. شیشه های ادویه را اگر در قفسه روباز چیده شوند برداشتن و گذاشتن آن ها آسان تر خواهد بود و اگر در انتخاب شیشه ها سلیقه به کار رفته باشد، منظره شیشه های ادویه جزو تزیینات آشپزخانه خواهد بود. ظروف و وسایلی شکیل تر را در ویترین یا کابینت های قابل دید قرار دهید تا به زیبا تر شدن آشپزخانه کمک کند. 

 

ظروف نگهداری

 

حرکت کنید

فکر کنید که چگونه در آشپزخانه حرکت کنید: اگر می خواهید ابزارها و وسایلی که به صورت روزانه استفاده می شوند -مانند چاقو و ماهیتابه- در دسترستان باشد. به عنوان مثال چاقوها را در استند مخصوص چاقو قرار دهید که هم کنار دستتان باشد هم ایمن بوده و تمام چاقوهای متفاوت نیز در آن قرار گیرد. استند چاقو همچنین از کند شدن چاقو ها در اثر برخوردشان با یکدیگر جلوگیری می کند.

 

تمام محصولات برابانتیا

 

استفاده از نگهدارنده ابراز آشپزخانه نیزمی تواند تمام مدلهای ابزار مختلف را کنار هم، در دسترس شما جای دهد.

 

ابزار های کاربردی

 

جایی برای کتاب های آشپزی

با تهیه یک نگهدارنده کتاب، می توانید در حین آماده سازی دستور پخت، کتاب آشپزی خود را روی آن قرار داده و به راحتی از آن استفاده نمایید. همچنین از این وسیله می توان برای نگه داشتن تبلت و آیپد و خواندن دستور پخت های آنلاین نیز استفاده کرد.

 

 

مرتب سازی قاشق ها و چنگالها

یکی از مهمترین جاهایی که باید آن را سازماندهی کرد کابینت یا کشوی قاشق و چنگال ها می باشد. شما می توانید از یک جدا کننده (تقسیم کننده کشو) برای مرتب سازی و جداسازی قاشقها و چنگالها استفاده کنید. در این صورت این کشو هم مرتب و زیباتر خواهد بود و هم استفاده از جداکننده باعث نگهداری بهتر از ابزارها و استفاده راحت تر از آنها می شود.

 

محصولات مکمل آشپزخانه

 

مرتب سازی سینک ظرف شویی

با اینکه سینک ظرفشویی، مرکز نظافت یک آشپزخانه است، در صورتی که به درستی به آن رسیدگی نشود، خود منشا بی نظمی و منبعی برای آلودگی آشپزخانه و خانه خواهد بود. ابزارهای سازمان دهی ظرف شویی -مانند آبچکان ظروف شسته شده، جای ابر و اسکاچ ظرفشویی، جا مایع ظرفشویی و صابون استیل- ابزارهایی هستند که به ما در پاکسازی و نظم دهی به سینک ظرفشویی آشپزخانه کمک می کنند.

 

محصولات مکمل آشپزخانه

 

مدیریت زباله ها

معمولا زیر سینک ظرفشویی جایی برای جمع آوری زباله ها پیش بینی می شود. بعضی از کدبانوها ترجیح می دهند دو ظرف زباله در آشپزخانه داشته باشند:

اولی برای زباله های خشک و نیمه خشک

 

سطل های برابانتیا

 

دومی برای زباله های تر که زودتر فاسد شده و بوی ناخوش از آن ها بلند می شود، و باید هر چه زودتر خالی شود.

 

 

حالا که با تعدادی از ایده های سازماندهی آشپزخانه آشنا شدید، می توانید با شروع سازماندهی آشپزخانه، یک حس تازه و مثبت داشته باشید.

 

مجموعه ابزار های سازماندهی آشپزخانه